0539 610 6776
info@skypeingilizce.com
İngilizce Konuşabilmenin Püf Noktaları

admin

07 Ekim 2016

Yorum yapılmamış

Home News

İngilizce Konuşabilmenin Püf Noktaları

İngilizce Konuşabilmenin Püf Noktaları

Düşünsenize çalışkan ve sıkı bir öğrencisiniz. İyi okullarda çok iyi bir dil eğitimi aldığınızı düşünüyorsunuz. Arkadaşlarınızla çıktığınız ilk yurt dışı seyahatiniz, güzel bir heyecan var üstünüzde ancak bir ürkeklikte var; acaba dil konusunda sıkıntı çeker miyim? Londra Havalimanındasınız ve pasaport polisi ziyaret sebebinizi ve seyahat süresince nerede kalacağınızı sordu? Çok iyi anladınız cevap vereceksiniz ama can mi could mu kullanılmalı yoksa will mi would mu? Cümle yapısını düşünmekten cümleye bir türlü başlayamıyorsunuz üstünüzde muhteşem bir baskı giderek artıyor. Polisin nazik soruları bir anda üstünüzde gözaltında sorgulanıyor psikolojisi oluşturuyor.

Ne yapmalı?

Güzel bir seyahat düşlerken bir kâbusun içine mi düştünüz? Aslında o kâbusu bizzat kendimiz oluşturuyoruz. Konuşmak için bu kadar kasmaya gerek var mı? Ana dili İngilizce olmayan bir çok insan konuşurken gayet rahat iken, Türk insanı neden bu kadar kasılıyor dersiniz?

Bazı püf noktaları hatırlatırsak sanırım ingilizceyi daha rahat konuşabiliriz. Nelerdir onlar?

1- Hayatın içerisinde ki kelimelere yönelmek;

 

Türk insanı maalesef günlük ortalama 150 kelime ile konuşur. Bu seviye İngilizce konuştuğunuzda değişecek değil. Dolayısıyla doğru kelimelere çalıştığınızda işiniz kolaylaşacaktır. Örneğin yurt dışı bir seyahate çıkmadan önce havalimanı, restoran diyalogları ve gezilecek yerler ile alakalı yabancı belgesel ve videolar izlemek size çok şey katacaktır. Bu seyahate çıktığınızda size cesaret katacak ve gezi sırasında konuşarak İngilizce de öğrenmiş olacaksınız.

2- Konuşmaktan Çekinmemek

Endişeye gerek yok; hiç kimse size dil bilgisi sınavı yapmayacak. Alışveriş yaparken, yemek yerken, gezi sırasında konuşmaktan çekinmemelisiniz. Yurt dışında hiç kimse sizin gramerinize aldırış etmeden size yardımcı olacaktır. Karşılıklı diyalog kurulacak ve siz her cümlenizde kendinize güveneceksiniz. Farkına bile varmadan kısa sürede kaygınızı yenmiş olacaksınız.

Kısacası konuşarak dili yaşayacak, yaşayarak dili konuşacaksınız.

 

Kenan PARS

Yurtdışı Eğitim Danışmanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir