0553 110 50 06
info@skypeingilizce.com
Seyahat / Kültür İngilizcesi

admin

15 Şubat 2017

Yorum yapılmamış

Home Programlar

Seyahat ve Kültür İngilizcesi

skypeingilizce.travelenglish

Rahat bir seyahat için

Herkes yurt dışına çıkarken seyahati boyunca hemen her yerde rahatlıkla iletişim kurmak ister. Eğer rahatlıkla İngilizce konuşamıyorsak stresimiz daha havalimanında iken başlar. Birçok seyahatte uğranılacak duraklar, gezilecek lokasyonlar benzerdir. Dolayısıyla diyaloglar, istekler ve cevaplar benzerdir. Yıllık tatil planınız öncesi dil konusunda yaşayacağınız sıkıntılar üzerinizde stres oluşturmasın istiyorsanız tam size göre bir programımız var.

Skype İngilizce eğitmenleri ile beden dilini de kullanarak seyahat ederken gerekli olan konuları üzerinden İngilizce öğreneceksiniz.

Yoğunlaştırılmış konuşma etkinlikleri ve dinleme odaklı seyahat İngilizcesi programımız ve anadili İngilizce olan eğitmenlerimiz sayesinde gittiğiniz yerlerde İngilizce konuşma ve iletişim kurma becerisi kazanacaksınız.

Uluslararası seyahat edenlerin dünyaca ortak dil kabul edilen İngilizce konuşamaması veya gittiği ülkeye göre gidilen ülkenin dilini bilmemesi yolculuklarını kâbusa dönüştürebilmektedir. Ve bu kâbus bazen havalimanından başlamaktadır. Kimi zaman ise uçağa bindiğinizde hostes ile iletişim kurarken herkesin sizi dinlediği kanısı hâkim olur. Vereceğiniz tek kelimelik cevap bile yetmez ve sizi “acaba telaffuzuma dikkat edebildim mi ? Kelimeyi doğru seçebildim mi?”endişelerine sevk eder.  Skype ingilizce olarak seyahat edenlere bir kaç küçük ama etkili adımı hatırlatmak istiyoruz:

Birkaç Etkili Tavsiye

Kendinize söz verin ve Türkçe kullanmayın. Çok mecbur kalmadıkça tercümansız dolaşın, kendi dilinizi kullanmamaya gayret edin. Unutmayın ingilizce kullandıkça gelişir.

skypeingilizce travelenglish

Gereken kelime havuzunu çıkartın. Havalimanında pasaport polisi ile veya restaurantta garson ile veya alışveriş yaparken diyaloglar benzerdir.Size yardımcı olacak kelimeler bellidir. Kısa bir çalışma ile bunlar çıkartılıp çalışılabilir.

Alışveriş yaparken, yemek yerken kısacası gezi sırasında konuşmaktan çekinmemelisiniz. Hiç kaygılanmayın hiç kimse sizi İngilizceyi konuşamadığınız için yadırgamaz aksine siz verdiğiniz her cevap ile kaygılarınızı yenmiş olacaksınız.

Gittiğiniz ülkenin kültürünü tanımaya çalışın. Rehber ile gezerken görsel objeleri kelimeler ile birleştirmek kazandığınız dil öğretilerini unutulmaz kılacaktır. Bir de, öğrendiğiniz becerileri kullanmaya başlamış iseniz hedefi onikiden vurmuşsunuz demektir.

Yolculuğa çıkmadan ingilizce konuşma fobisini yenmek artık sizin elinizde!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir