0553 110 50 06
info@skypeingilizce.com
Soru - Cevap
Home

Sıkça Sorulan Sorular

Sizler için sizden sıkça gelen soruları derledik. Skype ingilizce olarak bütün problemlerinizde bir telefon veya mail uzağınızdayız.

Skype üzerinden İngilizce öğrenmenin farkı nedir?

Skype üzerinden İngilizce öğrenme programının odak noktası, hem konuşma hem anlama hem de telaffuz probleminizi çözmeye yöneliktir. Beyaz tahta önünde gramere dayanan eski nesil dil kurslarının aksine “konuşarak öğren” metodu ile hareket eder. Kısa sürede konuşma, anlama ve telaffuz becerilerinizdeki değişime sizde şaşıracaksınız.

Skype İngilizce dersleri kurumlara veriliyor mu? Veriliyorsa nasıl?

Yurt dışı ilişkilerini geliştirmek isteyen ya da çalışanlarının kişisel gelişimlerini ön planda tutan firmalara ve kurumlara özel paketler ile düzenli olarak hizmet vermekteyiz. Dilerseniz toplu dilerseniz birebir olarak bu eğitimleri alabilirsiniz.

Eğitmenlerinizin ana dili İngilizce mi? Eğitim formasyonu var mı?

Evet, eğitmenlerimizin anadili İngilizce olup Amerika, İngiltere ve Filipinlerde ikamet etmektedirler. Hepsi ingilizce öğretiminde yeterliliklerini almış eğitmenlerdir.

Eğitimlerinizde neden Filipinli eğitmenlerde bulunmakta?

Çünkü Filipin vatandaşlarının anadili İngilizce olmanın yanında dünyada yaygın konuşulan birçok farklı İngilizce aksana sahiptirler. Filipinli eğitmenlerimizi İngilizceyi rahat konuşmaları ve konuşma esnasında oldukça anlaşılabilir, doğru telaffuzu kullandıkları için tercih etmekteyiz. Ayrıca Filipinler eğitim-öğretimde dünyada saygın bir konuma sahiptir.

Seviyemizi nasıl tespit ediyorsunuz?

Konuşma seviyenizi eğitmeniniz tarafından gerçekleştirilen ücretsiz seviye tespit sınavı ile tespit etmekteyiz. Belirlenen seviyenize göre eğitim programımız belirlemekteyiz.

TOEFL ve IELTS gibi sınavlara dönük programınız var mı?

Evet. Uluslararası sınavlar genellikle 4 kısımdan oluşmaktadır (Okuma,dinleme,yazma ve konuşma). Skype ile İngilizce programımız sayesinde bu sınavın 3 kısmında (reading, listening, speaking) büyük ölçüde yarar görürsünüz. Dilerseniz programınızı akademik İngilizce olarak seçerek bu alandaki tecrübeli eğitmenlerimizle uluslararası sınavlara hazırlanabilirsiniz.

Ders saati ertelemesi yapılabiliyor mu?

Evet. Bunun için ders saatinden en az 12 saat önce haber vermeniz gerekmektedir çünkü eğitmenlerimiz programlarını size göre ayarlamaktadır. Her ay için 2 defaya mahsus olmak koşulu ile ders erteleyebilirsiniz.

Programı dondurma hakkımız var mı?

Kullanıcının 3 ve 6 aylık pakette ders dondurma hakkı 1 adet, 9 aylık pakette 2 adettir. Ders dondurma süresi 2 ayı geçemez.

Program dışı herhangi bir ücret ödüyor muyum?

Hayır. Programınız dahilinde ki dersler dışında herhangi bir ücret talep edilmez.

Seviyemizi nasıl tespit ediyorsunuz?

Konuşma seviyenizi eğitmeniniz tarafından gerçekleştirilen ücretsiz seviye tespit sınavı ile tespit etmekteyiz. Belirlenen seviyenize göre eğitim programımız belirlemekteyiz.

Skype Programı Ücretli midir? Nasıl indirebilirim?

Dünyada milyonlarca insan tarafından kullanılan, dünyanın her yeri ile telefon netliğinde ücretsiz konuşmanızı sağlayan Skype programı tamamen ücretsiz bir programdır. Kullanım amacına göre (cep telefonunda, tablet pc veya normal bilgisayarlar için ) farklı versiyonları mevcuttur.  https://www.skype.com/tr/download-skype/skype-for-computer/ adresinden ücretsiz olarak birkaç dakikada bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

Herhangi bir donanım kullanmama gerek var mı?

Evet, Skype programını kullanarak eğitmenlerinize başlayabilmeniz için internet ortamı, bilgisayar, kulaklık/mikrofon setine ihtiyacınız olacaktır. Ayrıca kullanılan mikrofonlar ve USB ile çalışan kulaklık setleri oturum ses kalitesini olumsuz etkilediğinden, jaklı girişi olan ve bütün olarak satılan setlerden bir tane temin etmeniz gerekmektedir. Bu tür setler, hemen hemen her bilgisayar malzemesi satan mağazalardan yaklaşık 30-40 TL’ye temin edilebilir.

Her seviyeden İngilizce bilen bu programa katılabilir mi?

Programımıza katılacak öğrencilerin bu programdan verim alabilmeleri için İngilizceyi genel hatlarıyla anlayabilen, basit düzeyde de olsa İngilizce kelimeler kullanabilmesi gerekmektedir.

Paket fiyatlarınıza KDV dahil midir?

Paket fiyatlarımıza KDV dahil değildir.